کوه با نخستین سنگ آغاز میشود و انسان با نخستین درد؛ ام.اس شاید بتواند راه ما را ناهموار کند اما ما را از رفتن باز نمیدارد آزاده نـــــامه - حملات ام .اس و ارتباط آن با ذائقه بیمار
زندگي براي کساني که فکر مي کنند؛ کمدي و براي کساني که احساس مي کنند؛ تراژدي است

                              

با توجه به اینکه خودم مبتلا به ام اس هستم این قضیه برام ثابت شده هست که حتماً همدردانم هم با اون آشنا هستند و قطعاً در قرن های آینده دانشمندان این رو به عنوان پژوهشی بسیار زمانبر و نایاب برای بیماران ام اس تلقی می کنن و شیپور دستشون میگیرن که همه بدونن چه زحمات و هزینه هایی رو برای ما ام اسی ها متقبل شدن و ما رو کلی خجالت بدن.

همونطور که از عنوان پست پیداست ، در زمانی که ذائقه به طرف طعم خاصی (ترش،تلخ، شیرین،شور) گرایش بیشتری پیدا کرد می تونه نشانه ای از وجود یه حمله جدید در آینده ای نزدیک باشه. بیشتر طعم ترش یا تلخ در اولویت هست و نیاز بیشتر از حد معمول به این طعم ها یک هشدار هست برای شروع حمله !

در این وضعیت اگر تیز باشید و به موقع این نشانه ها رو درک کنید می تونید با تغییر ذائقه درست به سمت مخالف(برعکس طبع و ذائقه ای که گرایش دارید)، حمله رو خفیف کنید طوری که اصلاً سر و کله ش پیدا نشه و بره.  هر چقدر سریعتر عکس العمل نشون بدید و مواد غذایی حاوی پتاسیم رو بیشتر کنید ام اس کمتر خودنمایی می کنه.

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی و یکم شهریور ۱۳۸۹ساعت 9:33  توسط  آزی  |